Traducció de "compromís i dedicació" a la llengua letona:


  Diccionari Català-Letó

Compromís - traducció : Compromís - traducció : Dedicació - traducció : Compromís - traducció : Compromís - traducció : Compromís - traducció : Compromís i dedicació - traducció :

Ads

  Exemples (Les fonts externes, no revisats)

QUE en un compromís.
Ka pēc steigā.
Això va ser un gran compromís.
Tā bija milzīga apņemšanās.
Com el gràfic de la dedicació, que molts mestres ens dèien
Piemēram tā fokusa diagramma daudzi skolotāji teica
El sexe en el compromís és premeditat.
Lai pilnībā nodotos seksam, tam ir jāsagatavojas.
29 de gener Compromís denominat de Luxemburg .
29. janvāris Luksemburgas kompromiss .
Però si voleu compromís, l'auto direcció funciona millor.
Ja vēlaties iesaistīšanos, labāk strādā patstāvīga vadība.
Tenim les eines, el coneixement, els diners i el compromís a prevenir el VIH.
Mums ir instrumenti, zināšanas un nauda, Un arī nodošanās HIV prevencijai.
El que és és una persona amb un extraordinària dedicació que ha trobat un talent.
Viņa ir cilvēks ar ārkārtīgi lielu mērķtiecību, kas atradis talantu.
Mentre pensava tot això una altra vegada en el major compromís, sense ser capaç de fer
Tā kā viņš domāja visu šo pār vislielākajā steigā, bez iespējas veikt
El matrimoni era una institució econòmica en què tenies un compromís vitalici amb els nens, un estatus social, la successió i un company.
Laulības bija ekonomisks veidojums, kurā cilvēki tika sasaistīti sadarbībā uz mūžu, bērnu, sabiedriskā stāvokļa, pēctecības un līdzcilvēku ziņā.
la defensa de presó de la seva mà fins que cautelosament hipotètic sobre el turmell difícil una mena de compromís fins al final de la Kingsport i encesa i apagat
Pamazām neietvēra ka atbalstot cietumā par viņa roku uz augšu, mēs piesardzīgi hipotētisks par viņa potītes grūto veida ķīlu uz beigām Kingsport un ieslēgšana un izslēgšana tad nav liels galā pirkstiem rītausmai uzstāja atpakaļ aizkars uz balto bruņinieku
Perquè ella ha dit que ho havia de enviar en el dia en què el compromís era va proclamar públicament.
Tāpēc, ka viņa teica, ka viņa to nosūtītu dienā, kad saderināšanās tika publiski pasludināja.
Les circumstàncies són de gran delicadesa, i totes les precaucions que cal adoptar per apagar el que podria arribar a ser un immens escàndol i un seriós compromís de la les famílies regnants d'Europa.
Apstākļi ir ļoti liela delikatese, un ir ievēroti visi piesardzības kas jāveic, lai dzēšanas, kas varētu pieaugt par milzīgu skandāls un nopietni apdraud vienu no valdošo ģimeņu Eiropā.
Has sentit parlar recollir i aquesta és la idea de prendre en ok ràpid es pot relaxar encaixar dins de la cua l'inusual compromís de mantenir se al dia
Viņa vārds tiek saukts kādreiz dzirdēt par viņu uzņemt un tas ideja jums aizķerties ātri ok jūs varat atpūsties ielikt asti kāda neparasta solījumu saglabāt
Per finançar les seves polítiques, la Unió Europea té un pressupost anual de més de 120.000 milions d euros, en crèdits de compromís.
procenti no pievienotās vērtības nodokļa, ko piemēro precēm un pakalpojumiem visā ES
Sa Majestat, segons tinc entès, es va convertir en s'embolica amb aquest jove, va escriure el seu algunes cartes de compromís, i ara és desitjosos d'aconseguir les cartes de nou.
Jūsu Majestāte, kā es saprotu, kļuva sapinušies ar šo jauno cilvēku, rakstīja viņa dažas negatīvas vēstules, un tagad vēloties iegūt šo vēstuļu atpakaļ.
En la majoria dels casos la productivitat creix, el compromís amb el treball creix, la satisfacció del treballador creix, la marxa de treballadors baixa.
Gandrīz visās jomās aug produktivitāte, palielinās darbinieku iesaistīšanās, darbinieku apmierinātība, kadru maiņa samazinās.
Si només ens entén , va repetir el pare i tancant els seus ulls s'absorbeix la germana de la convicció de la impossibilitat d'aquest punt , llavors potser un compromís que seria possible amb ell.
Ja viņš tikai saprot mūs, atkārtoja tēva un slēdz acis, viņš absorbē māsas pārliecība, ka ir neiespējami Šajā brīdī, tad varbūt daži kompromiss būtu iespējams ar viņu.
La Unió finança aquestes polítiques a través d un pressupost anual de més de 120.000 milions d euros, en crèdits de compromís, uns diners que en gran part provenen dels Estats membres.
Eiropas Savienība nansiāli atbalsta šos politikas virzienus no vairāk nekā120 miljardu euro lielā gada budžeta, kuru lielākoties veido dalībvalstu iemaksas.
Enguany esperem avançar en el desenvolupament de les eines de política exterior, amb més plans d acció de la PEV, amb una millor capacitat de gestió de crisis, un compromís renovat per eradicar la pobresa i l atenció centrada en els ODM i les institucions multilaterals en vista de la Cimera de les Nacions Unides.
Mēs plānojam 2005. gadā vēl vairāk attīstīt ārpolitikas instrumentus, izmantojot vairāk EKP rīcības plānu, pastiprinātu krīžu vadības jaudu, atjaunotās saistības izskaust nabadzību un koncentrējot uzmanību uz ANO Tūkstošgades attīstības mērķiem un daudzpusējām iestādēm, gatavojoties ANO augstākā līmeņa sanāksmei.
El compromís de la Unió Europea amb els drets dels ciutadans es va reafirmar a Niça, al desembre de 2000, per la solemne proclamació de la Carta dels Drets Fonamentals de la Unió Europea.
Eiropas Savienības apņēmība garantēt pilsoņu tiesības tika no jauna apstiprināta Nicā 2000. gada decembrī ar Eiropas Savienības Pamattiesību hartas svinīgu pasludināšanu.
Un compromís similar entre les formigues, grans i petits es registra per Olaus Magnus, en que els més petits, sent la victòria, es diu que han enterrat els cossos dels seus propis els soldats, però va deixar als dels seus enemics gegant presa de les aus.
Līdzīgas saistības starp lielas un mazas skudras konstatē ar Olaus Magnus, jo kuru mazajiem, kas ir uzvaru, ir teikt, ka apglabāja struktūrām to pašu karavīriem, bet atstāja to savu milzu ienaidnieku laupījumu putniem.
vostè policia que cau programa de drets d'autor i l'orgull i editat en el programa no preparada gemegar i tot no i passat i i i i ells i i i i i pesava cent i la meva mare hi ha al continent
tu kas policists autortiesībām programmu un lepnums un rediģēt uz programmu ne gruntētas vaidēt un visas trešās un aizgājuši un un un un viņiem un un un un un svēra simt mana mamma tur uz kontinenta
Acte I Escena I.
ACT I.
I tant, I tant.
Jā, pārņem. Jā.
I
UN
, i
, un
i
un
i
n
i
GRUS
I
I
I.
I.
I...
Un...
I?
Un?
I?
Nu un?
I...
Tas ir jocīgi!
I?
Un?
I ...
Un...
I vaig dir I tant .
Un es teicu, Protams, ka tas ir.
I una bona senyora, i un savi i virtuós
Un laba dāma, un gudrs, un tikumīgs
Treballava, treballava i treballava, i em vaig tenir sort, i treballava, i vaig tenir sort, i treballava.
Es strādāju un strādāju, un man uzsmaidīja veiksme, un atkal strādāju, un atkal uzsmaidīja veiksme, un atkal strādāju.
I la talleu un altre cop, i un altre, i un altre, i un altre, i un altre, i un altre.
Un tad jūs griežat atkal un atkal, un atkal, un atkal, un atkal, un atkal.
I per demà, i per demà, i per demà, i per demà, i naturalment demà no arriba mai.
Un tad uz rītdienu, un tad rītdienu, un rītdienu, un rītdienu, un, protams, rītdiena nekad nepienāk.
Va ballar voltes i voltes i li va fer front i cantava i reia.
Viņš dejoja apaļas un ap viņu un ir sejas un dziedāja un smējās.
Creeu i copieu CD i DVD
CD un DVD ierakstīšana un kopēšana